Často kladené otázky

Pozrite si otázky a odpovede, ktoré najčastejšie dostávame od našich zákazníkov.

Ako prebieha spolupráca od prvého kontaktu?

Zákazník si vyberie projekt z našej ponuky, ktorý najviac zodpovedá jeho predstavám, resp. má svoju vlastnú predstavu o podobe svojho budúceho domu.

Následne si dohodneme osobné stretnutie na niektorej z našich práve realizovaných stavieb, kde vám názorne predstavíme ako pracujeme, ako prebieha postup výstavby a prekonzultujeme všetky vaše otázky. Na záver stretnutia zhrnieme body, ktoré sú pre vás pri tvorbe projektu prioritné.

Následne prichádza na rad kúpa projektu podľa vami vybraného rodinného domu z nášho katalógu a príprava zmluvných podkladov.

Viete zrealizovať aj projekt, ktorý nie je z vašej ponuky?

Vieme vám realizovať aj projekt, ktorý ste si zakúpili inde alebo dali vypracovať inému projektantovi.

Je lepší murovaný alebo montovaný dom?

Na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď. Každá stavebná konštrukcia má svoje plusy aj mínusy. Je len na zákazníkovi, pre ktorú konštrukciu sa rozhodne na základe svojich osobných preferencii. Podstatné je, aby bol zhotovený kvalitne a vyhovoval nárokom zákazníka, ktorý je s jeho užívaním spokojný. My sa zaoberáme výstavbou murovaného domu.

Ako prebieha financovanie stavby?

Výstavba sa rozdelí na etapy, napríklad: základy, hrubá stavba, holodom (v závislosti od rozsahu dodávaných prác). Pred začatím etapy je záloha, ktorá je jasne zmluvne definovaná. Po jej ukončení a prevzatí nasleduje doplatenie danej etapy. Podrobné platobné podmienky si môžete prezrieť na našej stránke Financovanie stavby.

Je možné realizovať výstavbu aj v zime?

Áno. Dnes sú na trhu dostupné moderné stavebné technológie, ktoré umožňujú výstavbu domu bez zníženia kvality aj v zimných mesiacoch. Niektoré mokré procesy výstavby je však nutné preložiť až na jarné obdobie.

Prečo sú niektorí konkurenti lacnejší?

Prvotný pohľad na cenu môže vyvolať takýto dojem, avšak odporúčame záujemcom, aby si podrobne porovnali, čo je zahrnuté v cene, či majú možnosť výberu, zmeny a v akom objeme, kvalite, resp. obsahu sú ponúkané materiály. V neposlednom rade je doležitá kvalita odvedených prác, referencie a spoľahlivosť. V tabuľke uvádzame príklad z praxe, kedy si náš zákazník podrobne porovnal našu ponuku s tou „najlacnejšou“.

 Konkurenčná ponukaNaša ponuka
Hrúbka zateplenia80 mm150 mm
Stropné zateplenie250 mm400 mm
Zateplenie podlahy80 mm150 mm
Okná2-sklo, 72 mm rám, 2 tesnenia3-sklo, 93 mm rám, 3 tesnenia
Pochôdzny strop0 m210 m2
Zateplenie základu30 mm XPS60 mm XPS

Pri dorovnaní nášho štandardu bola cena vyššia o 3200 €.

Nenašli ste to, čo ste hľadali? Napíšte nám!


Top

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Ak súhlasíš, klikni na tlačítko "akceptovať".